Αποτελέσματα και βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΠΣΘ

Η 5η αγωνιστική για την Α’ ΕΠΣΘ και η 3η για τη Β’ κατηγορία ολοκληρώθηκαν το τρέχον Σαββατοκύριακο.

Τα αποτελέσματα στον Α’ όμιλο της Α’ ΕΠΣΘ:

Σκιάθος –Μακρινίτσα 3-0 ά.α.

Αγία Άννα-Σαρακηνός 3-2

Ακρόπολη-ΑΕ 2002 2-1

Τοξότης-Αγία Παρασκευή 2-0

Ρεπό: Δάφνη

Η βαθμολογία

  1. Αγία Άννα 12 (+11)
  2. Τοξότης 9 (+4)
  3. ΑΟ Σκιάθου 8 (+4)
  4. Δάφνη 7(+2)
  5. Ακρόπολη 7 (-3)
  6. Σαρακηνός 4 (+2)
  7. ΑΕ 2002 3 (-3)
  8. Αγία Παρασκευή 1 (-5)
  9. Μακρινίτσα –

Η επόμενη αγωνιστική:

Αγία Παρασκευή-Δάφνη

Σαρακηνός-Τοξότης

Μακρινίτσα-Ακρόπολη

Αγία Άννα-Σκιάθος

Ρεπό: ΑΕ 2002

Τα αποτελέσματα στον Β’ Όμιλο:

Μυρμηδόνες-ΦΘ Αγχίαλος 0-0

Διαγόρας-ΓΣ Αλμυρού 1-2

Πρωτεσίλαος-Ρήγας Φεραίος 0-3

Αστέρας Ριζ.-Αίας Σούρπης 1-4

Ρεπό: Πύρασος

Η βαθμολογία

  1. Ρήγας 10 (+13)
  2. Αίας Σούρπης 10 (+12)
  3. Πύρασος 9 (+13)
  4. ΓΣ Αλμυρού 8 (+2)
  5. Πρωτεσίλαος 7 (-4)
  6. ΦΘ Αγχίαλος 6 (-2)
  7. Αστέρας Ριζομύλου 1 (-8)
  8. Μυρμηδόνες 1 (-8)
  9. Διαγόρας 0 (-6)

Η επόμενη αγωνιστική

Αίας Σούρπης-Πύρασος

ΓΣ Αλμυρού-Αστέρας Ριζ.

ΦΘ Αγχίαλος-Πρωτεσίλαος

Διαγόρας  – Μυρμηδόνες

Ρεπό: Ρήγας Φεραίος

Τα αποτελέσματα του Α’ Ομίλου στη Β’ ΕΠΣΘ:

Νέοι Αγίας Άννας-ΑΕ Διμηνίου 3-0 ά.α.

Μαγνησιακός-Ελευθεριακός 4-0

Ιάσων ΑΜ-ΑΠΟΒ 3-2

Πηλέας- Σκόπελος 1-3

ΝΑ Νίκης-Πανιώνιος 1-2

Η βαθμολογία:

  1. Ιάσων ΑΜ 9 (+6)
  2. Σκόπελος 7 (+3)
  3. Νέοι Αγίας Άννας 6 (+7)
  4. ΑΠΟΒ 6 (+4)
  5. Πανιώνιος 6 (+2)
  6. ΝΑ Νίκης 4 (0)
  7. Μαγνησιακός 4 (+3)
  8. Πηλέας 1 (-5)
  9. Ελευθεριακός 0 (11)
  10. ΑΕ Διμηνίου –

Η επόμενη αγωνιστική: (4η):

ΑΠΟΒ-ΝΑ Νίκης

Ελευθεριακός-Πηλέας

ΑΕ Διμηνίου-Ιάσων ΑΜ

Μαγνησιακός-Νέοι Αγίας Άννας

Σκόπελος -Πανιώνιος

Τα αποτελέσματα του Β’ Ομίλου

Χλόη-Απόλλων Καναλίων 1-2

Αχιλλέας Αχ.-ΕΛ Νηλέας 0-7

Άνω Λεχώνια-Άνθ. Γαζής 0-5

Κένταυρος ΝΠ-Άθλος 3-2

Ρεπό: Μικροθήβες

Η βαθμολογία:

  1. Άνθιμος Γαζής 9 (+11)
  2. Κένταυρος ΝΠ 9 (+8)
  3. ΕΛ Νηλέας 6 (+10)
  4. Άθλος Αλμυρού 6 (+1)
  5. Μικροθήβες 3 (-1)
  6. Απόλλων Καναλίων 3 (-5)
  7. Χλόη 0 (-5)
  8. Άνω Λεχώνια 0 (-8)
  9. Αχιλλέας Αχιλλείου 0 (-11)

Η επόμενη αγωνιστική (4η):

Άνθ. Γαζής-Κένταυρος ΝΠ

ΕΛ Νηλέας-Μικροθήβες

Απόλλων Καναλίων-Άνω Λεχώνια

Αχιλλέας Αχ.-Χλόη

Ρεπό: Άθλος

Πηγή