Στην κορυφή της Γ΄ ΕΠΣΘ ο Ατρόμητος Ν.Ι.

0
26

Μόνος την κορυφή της Γ΄ κατηγορίας ΕΠΣΘ βρέθηκε ο Ατρόμητος Ν. Ιωνίας που στην 15η αγωνιστική κέρδισε με σκορ 2-1 του Απόλλωνα Καναλίων σε ένα δυνατό ματς και εκμεταλλεύτηκε την πρώτη ήττα έδρας της Χλόης (0-1 από ΝΑ Νίκης)

Ο Ατρόμητος στο 30ο λεπτό με πολύ όμορφο σουτ του Φραγκούλη πέτυχε το 1-0, λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα του Απόλλωνα βρήκε το γκολ της ισοφάρισης κάνοντας με τον Ζήση  το 1-1 και έφερε το παιχνίδι στα ίσια αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ατρόμητου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφερε να βρει το γκολ στο 63ο λεπτό με τον Καπούλα κάνοντας το 2-1