Στο Final 4 της ΕΣΠΕΚΕΛ ο Ολυμπιακός Βόλου, 3-1 τα Σουφλάρια

0
19
Στο Final 4 της ΕΣΠΕΚΕΛ ο Ολυμπιακός Βόλου, 3 1 τα Σουφλάρια

Αρνείται να χάσει η ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού Βόλου, επικρατώντας κι αυτή τη φορά του ΑΟ Σουφλάρια με 3-1 σετ και πήρε το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια του Final 4 που θα διεξαχθεί το τριήμερο 15-17 Απριλίου, σε πόλη που θα ανακοινωθεί από την ΕΣΠΕΚΕΛ τις επόμενες ημέρες. Και με τη νίκη αυτή οι ερυθρόλευκες παραμένουν αήττητες σε επίσημο ματς από την αρχή της χρονιάς.
Τα κορίτσια του Περικλή Ξύδη παίζοντας ωραίο βόλεϊ πήραν το πρώτο σετ, έχασαν το δεύτερο, εμφανώς επηρεασμένα από τον τραυματισμό της κεντρικής Ειρήνης Ζαλώνη, για να πάρουν τα επόμενα δύο με χαρακτηριστική ευκολία, όπως δείχνουν και τα σετ. Τα υπόλοιπα εισιτήρια πήραν ο ΑΓΣ Σπάρτακος, επικρατώντας του Γ.Σ. Βόλου με 3-0 σετ και ο ο Τύρναβος με το ίδιο σκορ της Αναγέννησης Λιβαδειάς. Το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο θα γίνει γνωστός ο κάτοχός του αύριο Κυριακή στις 15:00 στον αγώνα ανάμεσα σε Αία Μαλεσίνας και Φοίβο Γιάννουλης.
Τα σετ: 25-11, 23-25, 25-17, 25-19

Αποτελέσματα Τοπικού Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ Φάση των «8»