Με το ντέρμπι για τον 2ο όμιλο, μεταξύ ΑΕΚ Β’ και Ολυμπιακού Β’ στο «Σεραφείδειο» στα Σπάτα, ανοίγει σήμερα η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Super League 2 (15.15 – ΕΡΤ3). Και οι δύο ομάδες «καίγονται» για τη νίκη για να καλύψουν το βαθμολογικό έδαφος που έχουν χάσει (ισοβαθμούν στη 10η θέση με 8 βαθμούς).

Στον Βόρειο Όμιλο το παιχνίδι της ΑΕΛ με τη Βέροια γίνεται Κυριακή στις 14:45 και διαιτητής ορίστηκε ο Ιωάννης Τομαράς από την ΕΠΣ Θράκης, ενώ στο Διαγόρας – Πανσερραϊκός επίσης την ίδια μέρα και ώρα, διαιτητής ορίστηκε ο Βασίλειος Στάμος από το σύνδεσμο Ηλείας.

Αναλυτικά οι ορισμοί των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής:

1ος (Βόρειος) όμιλος

Σάββατο (14/1)

14:45 Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός Β’

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Μηνούδης (Πιερίας)

4ος:Σιντόρης (Θεσπρωτίας)

Κυριακή (15/1)

14:45 ΑΕΛ – Βέροια

Διαιτητής: Τομαράς (Θράκης)

Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Σακκάς (Θεσσαλίας)

4ος: Μέγας (Πιερίας)

14:45 Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός

Διαιτητής: Ξηρογιάννης (Βοιωτίας)

Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Μάνος (Λάρισας)

4η: Τσιοφλίκη (Λάρισας)

14:45 ΠΑΟΚ Β’ – Αλμωπός Αριδαίας

Διαιτητής: Γιαννούκας (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Δέτση (Δωδεκανήσου), Κοττώρος (Δωδεκανήσου)

4ος: Δημητριάδης (Χαλκιδικής)

14:45 Ηρακλής Λάρισας – Π.Ο.Τ. Ηρακλής

Διαιτητής: Τακίδης (Κιλκίς)

Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Καραγιάννης (Θράκης)

4ος: Αργυρός (Πέλλας)

14:45 Διαγόρας – Πανσερραϊκός

Διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)

Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Τριαντάφυλλος (Κορινθίας)

4ος: Ρεντίφης (Ανατολικής Αττικής)

Δευτέρα (16/1)

14:45 Απόλλων Πόντου – Μακεδονικός

Διαιτητής: Λεωνίδας (Τρικάλων)

Βοηθοί: Μανασής (Τρικάλων), Σακάλογλου (Καβάλας)

4ος: Τσιάρας (Καβάλας)

Ρεπό: Απόλλων Λάρισας

2ος (Νότιος) όμιλος

Παρασκευή (13/1)

15:15 ΑΕΚ Β’ – Ολυμπιακός Β’

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Κωνσταντίνου (Πρέβαζας/Λευκάδας)

4ος: Βλάχος (Ανατολικής Αττικής)

Σάββατο (14/1)

13:45 Κηφισιά – Παναχαϊκή

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)

Βοηθοί: Μωυσιάδης (Γρεβενών), Παγουρτζής (Πειραιά)

4ος: Παπαγεωργόπουλος (Αργολίδας)

Κυριακή (15/1)

14:45 ΠΑΟ Ρουφ – Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Ζούλης (Αχαΐας)

4ος: Μαχαίρας (Αθηνών)

14:45 Αιγάλεω – Ηλιούπολη

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Τσολακίδης (Αθηνών)

4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών)

14:45 Ο.Φ. Ιεράπετρας – Χανιά

Διαιτητής: Μπούτσικος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Κουφός (Μακεδονίας), Παπαδοπούλου (Μακεδονίας)

4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

14:45 Προοδευτική – Επισκοπή

Διαιτητής: Κόκκορης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας), Βιντσεντζάτος (Ανατολικής Αττικής)

4ος: Στεργιώτης (Αθηνών)

Δευτέρα (16/1)

15:15 Καλλιθέα – Καλαμάτα

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτικής Αττικής)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μαυρουδής (Ηρακλείου)

4ος: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής)

Ρεπό: Ηρόδοτος

Εγγραφείτε στην ομάδα Magnesianews στο Viber για να λαμβάνετε ενημερώσεις.

Ακολουθήστε τη ροή Magnesianews στο Google News και μείνετε σε επαφή με ότι συμβαίνει.

Πηγή