Η Νίκη κέρδισε το Βολιώτικο ντέρμπι

0
8

Η Νίκη ήταν η νικήτρια στο Βολιώτικο τοπικό ντέρμπι στο βόλεϊ γυναικών κερδίζοντας στην Αγριά τον Ολυμπιακό Βόλου με 0-3 σετ για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας.

Στην 12η αγωνιστική, στο κλειστό της Αγριάς, κεκλεισμένων των θυρών Νίκη με άνεση επικράτησε με 0- 3 σετ παίρνοντας και την ρεβάνς για την ήττα (1-3) στον α΄γύρο στη Νέα Ιωνία

Η Νίκη μπήκε δυνατά από το 1° σετ και σαφώς ανώτερη σε όλους τους τομείς (σέρβις – υποδοχή, άμυνα- επίθεση και μπλοκ ) και δίκαια πήρε την νίκη στο Βολιώτικο ντέρμπι  της Β’ Εθνικής Γυναικών βόλεϊ. Τα σετ: 21-25 , 23-25 , 06-25

Η σύνθεση της Νίκης ( Γαλαζουλας – Ντελής) Γιαγκουνιδου, Κύρκου ( L) , Μελιού, Μουραντιαν ( L), Πολυζώη, Στ. Κεφαλά, Κουφογεώργου, Ευαγγελινού, Τριπύλα, Πίσσα, Μπαζιώτη, Ανδ. Κεφαλά.

Εγγραφείτε στην ομάδα Magnesianews στο Viber για να λαμβάνετε ενημερώσεις.

Ακολουθήστε τη ροή Magnesianews στο Google News και μείνετε σε επαφή με ότι συμβαίνει.