Καρφί για… Champions League Κολοβός-Αθανασιάδης

0
6

Η Σέριφ έκανε τη μισή και παραπάνω δουλειά μέσα σε δέκα αγωνιστικά λεπτά και επικράτησε της Ντινάμο Ζάγκρεμπ με 3-0. Τον δρόμο προς τη νίκη-μισή πρόκριση έδειξε ο Τραορέ στο 45ο λεπτό, όταν και έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας μετά από μπαλιά του Κριστιάνο και εκτέλεσε τον Λιβάκοβιτς. Η Σέριφ μπ’ηκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος και στο 54’ έγειρε αισθητά την πλάστιγγα υπέρ της, με τον Δημήτρη Κολοβό να πετυχαίνει γκολαρά με σουτ στην κίνηση μετά από γύρισμα του Γιανσάν. Ο επιθετικός από το Μάλι έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο 80’ και η ομάδα του έραψε πολύ καλή προίκα ενόψει της ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας.

The post Καρφί για… Champions League Κολοβός-Αθανασιάδης appeared first on Magnesia News.